Ворог знає про нашу досвідченість, і на п’ятому році війни вдається до підлих хитрощів. Пастка може очікувати українських бійців навіть там, де вже давно немає війни.

В один з крайніх наших виїздів на Схід стався інцидент: протипіхотна міна МОН-50 була встановлена таким чином, що «дивилася» в небо. І на ній нанесено напис «Противнику». Сапер підійшов, перевернув її і вона здетонувала, – розповідає інструктор з мінно-вибухової справи фонду «Повернись живим» Євген.

Він – досвідчений сапер, який передає свої знання військовослужбовцям. Кожні два тижні – відрядження на Схід, а також до курсантів у військові виші. На його рахунку вже близько 500 підготовлених фахівців.

Наше завдання – спрямувати сапера таким чином, щоб він вмів передбачати такі речі та працювати з ними. Ми передаємо свій бойовий досвід як штатним саперам різних підрозділів, так і позаштатним, які будуть залучатися до певних масштабних операцій. Це – важливий напрямок роботи, адже зараз ворог закладає міни різних модифікацій, – говорить Євген.

У кожну поїздку інструкторів на Схід фонд «Повернись живим» передає підрозділам саперне обладнання. А зараз ми почали закуповувати індивідуальні сумки сапера. Вони створені українськими фахівцями за американським зразком. Перші зручні та компактні сумки вже передали у бригади. До них входять необхідні саперам приладдя: щуп, кусачки-бокорізи, паракорд, стяжки, карабін, «кішки» та інше.

Один комплект сапера EOD-1M коштує близько 7 тисяч гривень. Допомогти придбати їх для українських фахівців можна тут.

Повернись Живим, 24 канал

Подписывайся на наш YOUTUBE канал!

Загрузка...