Connect with us

Колумніст24

Колумніст24

Політика

Навіть фашисти не забороняли говорити російською: гуморист «Кролик» назвав мовні квоти «злочином»

Ні влада СРСР, ні «фашисти» не забороняли українцям вільно говорити російською чи українською. Сучасна влада України ще гірша, адже «забирає» у людей мову.

Такою думкою про мовні квоти в інтерв’ю каналу «112 Україна» поділився гуморист, учасник дуету «Кролики» Володимир Данилець. У нинішніх правилах мовлення артист побачив злочин, адже нібито квоти обмежують права людей. Відео бесіди було опубліковано в YouTube.

Фото: кадр з відео

«В Україні такого ніколи не було, щоб забороняли говорити на тією чи іншою мовою. Навіть фашисти не забороняли говорити російською чи українською, — заявив він. — Нам весь час розповідають, який поганий був СРСР. А ви ще гірші — забираєте у людей навіть мову. Не даєте слухати музику, яку хочуть, слухати гумор, артистів своїх гнобили, виганяєте з країни. Впроваджуєте в українську мову якісь дивні, нікому не зрозумілі слова. Квоти потрібні тільки тим, хто ці квоти вводить. Народу вони не потрібні».

У якості прикладу щодо «незрозумілих слів» Данилець привів село, в якому виріс. «Навіщо брешуть, що Радянський Союз не давав говорити українською мовою? Я з села. Український день починався з бандури, потім йшов гімн України і весь день говорили українською. Мова була чудовою, літературною», — додав він. — А зараз на українському телебаченні дуже багато слів із Західної України. Це діалекти».

Нагадаємо, закон про мовні квоти на телебаченні почав діяти в жовтні 2017 року. Тоді була встановлена квота 75% україномовного контенту для загальнонаціональних каналів і 60% — для місцевих. Законом про державну мову також передбачено в подальшому підвищення квот на українську мову на телебаченні до 90% для загальнонаціональних каналів і 80% — для місцевих. При цьому квотування не забороняло і не забороняє жителям держави в повсякденному житті говорити російською чи іншому зручному мовою.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

More in Політика

To Top