У телефонній розмові з Володимиром Зеленським Дональд Трамп звинуватив Ангелу Меркель у тому, що вона під час української кризи «багато говорить, але нічого не робить». Зеленський погодився з ним «на 1000 відсотків».

Видання Главком звернуло увагу, що реакція німецької преси на заяву Трампа «гірша і небезпечніша», ніж офіційна, передає Цензор.НЕТ.

«Загальна думка, яку висловлюють зараз німецькі журналісти (і яка тепер цілком може поширитися в німецькому суспільстві), приблизно така: «Ми вам щиро допомагали, чим лише могли, а якщо ви це вважаєте «нічим», то можемо більше і не допомагати», — йдеться в публікації.

Для ілюстрації цієї тези Главком опублікував переклад статті Süddeutsche Zeitung.

«У тому ж, оприлюдненому Білим Домом ввечері середи, протоколі, є ще другий епізод, який виявився особливо чутливим для Берліна. Йдеться про розмову щодо Ангели Меркель. І він, як то кажуть, «не без цікавинки». Можна навіть сказати: дружній телефонат між Трампом та Зеленським на цьому місці має вигляд політичного удару під дих проти Німеччини та її політичного керівництва. У центрі уваги опинилися деякі вислови Дональда Трампа. Згідно з протоколом, він 25 липня не лише розхвалив свого українського колегу до небес, а ще й водночас пояснив, що Німеччина «майже нічого» не робить для України. Коли він, Трамп, розмовляє з Меркель, то вона «хоча й багато говорить, але нічого не робить». США ж, навпаки, є «дуже-дуже добрими» до України. Відповідь Зеленського: «Так, ви цілком маєте рацію. Не просто на сто відсотків, а на тисячу відсотків», — йдеться в статті.

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови, що відбулася між Зеленським і Трампом 25 липня.

Представник канцлера ФРН Ангели Меркель Штеффен Зайберт заявив, що не коментує висловлювання президентів України Володимира Зеленського та США Дональда Трампа під час їхньої телефонної розмови, в якій вони критикували канцлера, але каже, що ставлення Берліна до Києва не зміниться.