Урядом Юлії Тимошенко в 2009 році було видано постанову, яка дозволяла розраховуватись за ремонт бойових літаків МіГ-29 чотирма іншими літаками разом із двигунами, що згодом реалізувалися на зовнішні ринки.

Про це повідомив голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави Іван Вінник під час засідання комісії у четвер.

«Постанова уряду Тимошенко #1135 від 14 жовтня 2009 року, зміст якої: дозволити за ремонт військової техніки розраховуватись з підрядниками військовою технікою. Я сказав, що умовно за один літак розраховувалися передачею трьох інших. Але це було умовне порівняння. Факти, які ми отримали у вигляді нарядів Міноборони та оборонних підприємств, на жаль, свідчать про те, що за один (відремонтований) літак розраховувалися чотирма літаками разом з двигунами. Тобто ситуація гірша. Ми маємо номери літаків МіГ-29, які зберігалися на підприємствах, які надалі їх ремонтували, ми маємо номери двигунів до цих літаків», — прокоментував Вінник.

За наявною у ТСК інформацією, комісія при Міноборони в 2009 році прирівнювала ці літаки фактично до мотлоху, завдяки чому надалі їх можна було продавати на зовнішні ринки.

«До речі, за нарядами, двигуни передавалися окремо від літаків, хоча насправді з поінформованих джерел нам відомо, що вони були у складі літаків. Четверта категорія, тобто мотлох, була присвоєна спільною комісією МОУ. Вони присвоїли низький рівень категорійності, щоб поставити залишкову ціну вартості цих літаків і надалі заробити надзвичайно великі кошти на продажі цього військового майна, військової техніки на треті ринки», — пояснив Вінник.

За його словами, ця техніка реалізовувалась як готові вироби за кордон за ринковою ціною, коли один двигун коштував майже мільйон доларів, а літак — 4,6 млн дол. США.

«Ми отримали лист від концерту «Укроборонпром», від луцького ремонтного заводу «Мотор», які нам повідомили по якій ціні ці самі двигуни з цими самими номерами, які надалі були через систему спецекспортерів продані на треті ринки. Якщо говорити цифрами, то в цінах того періоду за 254 тис. грн (це орієнтовно 30 тис. дол.) один двигун був переданий і надалі за 720 тис. дол. через Укрспецекспорт був проданий. Ми зараз запросили, кому саме, якій країні, якому суб’єкту», — уточнив Вінник.

Він додав, що за схожою схемою в державі «було викрадено надзвичайно велику кількість військового майна».

Подписывайся на наш YOUTUBE канал!

Загрузка...