Connect with us

Колумніст24

Колумніст24

Політика

Якщо законопроєкт Зеленського про референдуми ухвалять, то можуть скасувати інтеграцію до НАТО

Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук розповів, що внесений президентом Володимиром Зеленським законопроект про референдуми передбачає можливість скасовувати ухвалені ВРУ акти

Про це він сказав в ефірі телеканалу «112 Україна«.

«Він сам (законопроєкт, — ред.) є принципово новим. Тому що станом на зараз у нас немає закону про всеукраїнський референдум, щоб порівнювати його бодай із чимось», — зазначив Стефанчук.

Також він розповів, що проектом закону передбачено можливість виносити на референдуми питання, які стосуються змін до розділів 1, 3 і 13 Конституції, а також питання, пов’язані зі зміною території України, як і передбачено самою Конституцією. Також у випадку ухвалення закону на референдумі можна буде скасувати законодавчі акти, ухвалені ВРУ.

«Я думаю, що якогось заперечення при голосуванні цього закону в Раді не буде. Ми можемо дискутувати щодо якихось деталей, можливо, але ми врахували всю найкращу практику, яка існує у світі. Ми отримали рецензії на цей законопроєкт не тільки від НАН, від Академії правових наук, але і від міжнародної спільноти», — додав посадовець.

Стефанчук розповів, що проєкт надіслали до Венеційської комісії та очікують її висновку. Також вже є висновки від Міжнародної організації IFES, яка займається питаннями виборів і референдумів, та від швейцарських інститутів.

«Щодо того, коли він (законопроєкт, — ред.) буде проголосований, президент України, як і обіцяв, до кінця минулого тижня вніс його до ВР. Сьогодні він був зареєстрований у ВРУ, почали збігати строки. Якщо нам вдасться у вівторок проголосувати скорочення строків підготовки до першого читання, то, я думаю, що в четвер ми вже зможемо винести його на перше читання у зал ВРУ», — повідомив заступник голови ВРУ.

Він також додав, що якщо зал не підтримає і попросить більше часу для підготовки альтернативних законопроєктів, то читання перенесуть на наступний пленарний тиждень. Стефанчук «глибоко переконаний», що законопроєкт ухвалять за основу до завершення цієї сесії ВРУ.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

More in Політика

To Top