У мережі опублікували документ, який підписали учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання конфлікту на Донбасі на засіданні в Мінську 1 жовтня.

Зокрема, це лист на ім’я Мартіна Сайдіка – посередника на переговорах від ОБСЄ, – у якому сторони дали згоду на імплементацію «формули Штайнмаєра». Документ показав у своєму Facebook Валерій Калниш.

Цей лист підписаний представником України в ТКГ Леонідом Кучмою. На аналогічних документах поставили свої підписи представники терористів «ДНР» і «ЛНР», а також Борис Гризлов від РФ і сам посередник від ОБСЄ.

«Власне, про це й говорив Сайдік, коли повідомляв на пресконференції про листи. Тобто, кожна зі сторін ТКГ надіслала йому свій, узгоджений з усіма текст, водночас немає підписів усіх учасників під одним документом», – пояснив Калниш.

Лист на ім'я представника ОБСЄ Мартіна Сайдіка

Лист на ім'я представника ОБСЄ Мартіна Сайдіка

Про що йде мова у листі:

  • Закон вступає в силу о 20:00 в день голосування на позачергових місцевих виборах в окремих районах Донецької і Луганської областей, які призначені і проведені відповідно до Конституції України і спеціальним законом України, що регулює позачергові місцеві вибори.
  • Закон буде діяти тимчасово, до дня публікації підсумкової доповіді Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ зі спостереження за виборами.
  • У разі, якщо БДІПЛ ОБСЄ підтвердить, що позачергові місцеві вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей були проведені в цілому відповідно до стандартів ОБСЄ та українського законодавства, при відповіді на питання, узгоджене в «нормандському форматі» і затверджене ТКГ», закон буде діяти постійно.

Як відомо, ввечері у вівторок, 1 жовтня, активісти влаштували мітинги в Києві під Офісом президента і на Майдані Незалежності проти підписання «формули Штайнмаєра». До столиці приєдналися й інші міста.